Kalendár

August
P U S Š P S N
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Aktuality
0/0

Aktivity a podujatia

5. ročník súťaže HIV/AIDS prevencie - 2019

Mládež Slovenského Červeného kríža organizuje 29.novembra 2019 Súťaž HIV/AIDS prevencie pre študentov stredných škôl pri príležitosti Svetového dňa boja proti AIDS.

čítaj viac

Národná súťaž HIV/AIDS prevencie, Sviečkový pochod 2018

Prvého decembra si pripomíname Svetový deň boja proti AIDS. Mládež Slovenského Červeného kríža v tento deň upozorňuje na nevyhnutnosť prevencie aj národnou súťažou pre stredoškolákov. Zároveň mladí ľudia v týchto dňoch vykročia do ulíc slovenských miest a Sviečkovým pochodom vyjadria solidaritu s ľuďmi žijúcimi s HIV/AIDS. 

čítaj viac

EYCM 2018 KIRGIZSTAN

Každé 2 roky organizuje federácia v spolupráci s hosťujúcou národnou spoločnosťou Európske kooperačné stretnutie mládeže. Tento rok sme po prvý raz navštívili centrálnu Európu.

čítaj viac

Seminár k projektu "Spolu to zvládneme,,

Dňa 12.5.2018 sa na územnom spolku SČK Košice-mesto uskutočnil seminár k projektu Spolu to zvládneme. Mládežníkov ním sprevádzal nový lektor tohto projektu Peter Čajági, predseda Mládeže SČK v Žiari nad Hronom.

čítaj viac

Rada Mládeže SČK, Terchová 2018

Neoddeliteľnou súčasťou Slovenského Červeného kríža je práve Mládež SČK, ktorá organizuje a pravidelne realizuje stretnutia v rámci národných projektov, rôzne zbierky, súťaže, vedie deti a mládež k spoločenskej angažovanosti, umožňuje mladým ľuďom sebarealizáciu, učí zodpovednosti za zdravie, život a podáva pomocnú ruku tam, kde je najviac potrebná. Avšak viesť a zastrešiť všetky aktivity stojí veľa času a námahy.
           …

čítaj viac

Leadership Training Course

Po dvoch rokoch sa opäť organizoval LTC kurz pre členov skupín Mládeže Slovenského Červeného kríža. V dňoch od 26-30. Apríla sa v Mlynčekoch naučilo 20 mkadých, zanietených mládežníkov ako správne viesť skupinu, ako komunikovať s členmi, s mladšou i staršou generáciou a aj to, ako namotivovať svoje skupiny. Vďaka výborným školiteľom, Barbare Nadasiovej, Tiborovi Vyslockému a Marcelovi Štefánikovi, sme nadobudli nový pohľad na 7 pricípov, ktorými sa riadime. Okrem nových vedomostí sme si so sebou z kurzu vzali aj nespočetné množstvo zážitkov a nových priateľstiev.

čítaj viac

Rozbehnutie projektu Mládeže „Healthy Living“

Mládež Slovenského Červeného kríža má niekoľko projektov, ktoré aktívne reagujú na aktuálne diery vo vzdelávaní v našej spoločnosti. Či už je to HIV/AIDS prevencia, projekt Dorotka a jej priatelia alebo učenie prvej pomoci cez projekt 3P, sú to všetko projekty, ktoré posúvajú nás dobrovoľníkov a hlavne účastníkov znova o niečo ďalej.

čítaj viac

Mládež Slovenského Červeného kríža praje...

Mládež Slovenského Červeného kríža praje pokojné prežitie Vianočných sviatkov a šťastný Nový rok 2018!

čítaj viac

Sviečkový pochod 2017

Prvého decembra sme si pripomenuli Svetový deň boja proti AIDS. Mládež Slovenského Červeného kríža v tento deň upozorňuje na možnosti i potrebu prevencie prostredníctvom národnej súťaže pre stredoškolákov. Zároveň v tento deň mladí ľudia vykročili do ulíc slovenských miest a Sviečkovým pochodom vyjadrili solidaritu s ľuďmi žijúcimi s HIV/AIDS.

čítaj viac

3P - Projekt Prvej Pomoci, Terchová

Kurz absolvovalo 32 osôb , Katka Vojtilová a Paťka Somogyiova, Vám priblížime ako nám bolo a ako sa nám splnil sen.

čítaj viac