Kalendár

August
P U S Š P S N
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Aktuality
0/0

Projekt prvej pomoci

Štatistiky každoročne dokazujú, že viac ako 60 % životov pri nehodách môže byť zachránených správnym podaním prvej pomoci.

Let´s have a 3P!

Pridaj sa k projektu Mládeže Slovenského Červeného kríža – 3P- Projekt Prvej Pomoci. Staň sa Trénerom prvej pomoci Mládeže Slovenského Červeného kríža.

Čo bude Tvojou prácou?

  • trénovať prvú pomoc medzi mládežou na základných a stredných školách
  • spolupracovať ako rozhodca na súťažiach prvej pomoci SČK
  • prevádzať zdravotný dozor na koncertoch, športových turnajoch, branných cvičeniach,...

 

Ako sa k nám možeš pridať?

kontaktuj ktorýkoľvek Územný spolok SČK, úsek Mládeže SČK (bližšie info v kontaktoch).

 

Čo ťa bude čakať?
Ako člen M SČK budeš vyslaný v prvom rade na kurz prvej pomoci. Po absolvovaní kurzu PP nasleduje školenie trénera prvej pomoci. Školenie je pobytovou formou a trvá 5 dní. Špecializovaní lektori ťa vyškolia v pravidlách prvej pomoci, prístupe k zranenému človeku, v správnej forme vedenia prednášok. Po absolvovaní kurzu sa nám osvedčíš v záverečných skúškach a záverečnom teste.

 

A čo ďalej?
V organizácii SČK sa pridáš k radom školiteľov a inštruktorov prvej pomoci. Budeš právoplatným šíriteľom myšlienok prvej pomoci s vynikajúcou výhliadkou stať sa v budúcnosti školiteľom či inštruktorom prvej pomoci.
Na dobrovoľníckej báze budeš trénovať prvú pomoc v tréningoch na základných a stredných školách. Budeš sa zúčastňovať branných cvičení.
Ako člen zdravotníckych hliadok budeš vykonávať zdravotný dozor na rôznych verejných podujatiach.
No a samozrejme ako platný člen lektorského zboru M SČK budeš spolupracovať pri príprave súťaží a ako rozhodca budeš sám pripravovať súťažiace družstvá na súťaž.

 

Zdá sa ti, že je v texte mnohokrát „budeš“?
Tak to zmeň! Zmeň „budeš“ na „si“!

Ak si dočítal informáciu až do týchto riadkov, je jasné, že ťa projekt zaujal. Tak neváhaj a už dnes sa pridaj k celosvetovo najstaršej a najväčšej humanitárnej organizácii, staň sa aktivistom Červeného kríža!

Už teraz sa na Teba teší Tvoja pracovná skupina k projektu 3P.