Kalendár

August
P U S Š P S N
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Aktuality
0/0

Projekt SOM

Nech som kýmkoľvek, v prvom rade SOM ČLOVEKOM!

 

 

SOM – Spolu ochránime mládež

Mládež SČK prináša po rokoch nový projekt s názvom SOM – Spolu ochránime mládež.

21. storočie so sebou prinieslo množstvo nových technológií, zmenili sa potreby mládeže a na tieto zmeny reaguje aj Mládež Slovenského Červeného kríža.

Po absolvovaní Medzinárodného tréningu v maďarskom mestečku Velence v septembri 2019 s názvom Digital condom, sa naši mládežníci pustili do revitalizácie projektu HIV/AIDS prevencia a rozšírili ho aj o ďalšie témy: rovesnícky nátlak, nenávistné prejavy, kyberšikana, rodová rovnosť, zdravý vzťah k sebe samému, zdravý partnerský vzťah a pohlavne prenosné choroby. Tím mladých zanietených dobrovoľníkov tak vytvoril komplexný projekt zameraný na ochranu mládeže, ktorý reflektuje na najčastejšie problémy mládeže. Mottom projektu je: Nech som kýmkoľvek, v prvom rade som človekom. Týmto heslom, ako aj 7 princípmi Červeného kríža sa riadi celá pracovná skupina, ktorá na projekte usilovne pracuje, a v týchto dňoch pripravuje materiály pre budúcich účastníkov národného kurzu.

Sme veľmi radi, že práve v deň Svetového dňa Červeného kríža máme ú možnosť vám predstaviť naše intro video s názvom SOM človek. Touto cestou ďakujeme všetkým, ktorí na projekte, ako aj videu participovali.

Ak máte záujem dozvedieť sa viac o našom projekte, neváhajte kontaktovať predsedov územných rád mládeže, alebo priamo pracovnú skupinu na hap(at)redcross.sk

 

 

Galéria - SOM